Varajane keeleõpe: Eesti kirjanduse päev 2024 31. jaanuar Marina Semitševa

Eesti kirjanduse päev on riiklik tähtpäev, mille eesmärk on tõsta esile eesti kirjandust ja kirjanikke.

Eile, 30. jaanuaril, tähistasid taaskord 3. a klassi õpilased eesti kirjanduse päeva.  Tundi alustasime vestlusega eesti kirjanduse päeva tähistamise traditsioonidest ning rääkisime kirjanikust A. H. Tammsaarest. Meenutasime eelmise aasta eesti kirjanduse päeva läbiviimist ning arutlesime erinevate tegevuste üle, kuidas  saab seda tähtpäeva tähistada.

Seejärel tutvusime eesti luuletaja Wimbergi (kodanikunimega Jaak Urmet) eluloo ja mõnede tema luuletustega. Õpilased märkasid, et luuletaja Wimbergi sünnipäev on samuti 30. jaanuaril. 3.a klassi "matemaatikud" tegid kiire arvutuse ja selgitasid välja, et just täna, eesti kirjanduse päeval, tähistab eesti luuletaja Wimberg 45. sünnipäeva. Ühislugemiseks valisime Wimbergi luuletuse "Ära ütle, et ei oska". Lugesime luuletust mitu korda ja nautisime seda.

Eesti kirjanduse päeva tähistamine meeldis väga kõigile 3. a klassi õpilastele.

Video

Eesti kirjanduse päeva tähistamine meeldis väga kõigile 3. a klassi õpilastele.

Video