Eestikeelne õpe koolis

Kohtla-Järve Tammiku Põhikool rakendab õppetöös eestikeelset õpet juba 16 aastat.

Õppeaastal 2004/2005. a alustas Kohtla-Järve Tammiku Põhikooli 6. klass hilise keelekümblusprogrammiga ning 2010/2011. õppeaastal lõpetas edukalt kooli esimene kümblejate lend.

Alates 2. ja 3. klassidest rakendub kool varast keeleõpet läbi eraldi ainetundide:

• inimeseõpetuse,
  • 2. klassis tööõpetuse ning 3. klassis kunstiõpetuse tunnid toimuvad lõimingus eesti keelega.

Alates 5. klassist rakendatakse koolis hiliskeelekümblusprogrammi metoodikat. Hilise keelekümbluse klassis õpitakse eesti keeles:

• muusikat,
  • loodusõpetust,
  • inimeseõpetust,
  • käsitööd ja kodundust,
  • kehalist kasvatust,
  • ühiskonnaõpetust,
  • matemaatikat.

Kümblusklassides toimub pidevalt mitmekülgne keelekümblust toetav tegevus:

• eestikeelsed linna-, kooli- ja klassiüritused,
  • klassitunnid,
  • õppeprogrammid väljaspool kooli,
  • ekskursioonid,
  • ühisüritused teiste keelekümbluskoolidega ja eesti koolidega,
  • VeniVidiVici õpilasvahetus.

Samuti keelekümblusklassides rakendatakse teemapõhist õpet, st õpitakse ühe teema raames mitut ainet korraga “Üks teema - mitu ainet”.

Alates 1. septembrist 2020. aastast algas 1. klassis eestikeelne aineõpe:

• loodusõpetus,
  • kunst,
  • tööõpetus,
  • kehaline kasvatus.

Alates oktoobrist 2020 viiakse koolis kahes 1. klassis ellu varajase keeleõppe pilootprojekt „Professionaalne eestikeelne õpetaja põhikoolis“.

Keelekümblus

Varajane keeleõpe algkoolis

• inimeseõpetuse,

• muusikat,