Digitaalne kompass: Meediakirjanduse juhend

Дата создания 31.05.2024

2023/2024 õppeperioodil toimusid selle projekti raames meediakirjaoskuse tunnid. Tammiku Põhikoolist osalesid selles projektis 2. A klassi klassijuhataja Inge Laada ja 2. A klassi õpilased.

Jõhvi Kesklinna Kooli fuajees on näitus projektis osalejate loodud joonistustest teemal "Müüdid ja tegelikkus internetis".

Lõppüritusel osalesid 7. ja 8. klassi õpilased. Tammiku Põhikoolist osalesid konverentsil  8. klassi õpilased: Uljana Rõbatšenko, Sofia Brown ja Maria Shinšakova.

Sillamäe Gümnaasiumi spetsialist Natalia Lillemäe selgitas mõistet "Meedia kirjaoskus".  

Nõutavat teadmiste taset omandab tänapäeva inimene koolis. Samuti on vaja õppida meediakirjaoskust! Suutlikkus infovoos orienteeruda ja kriitiliselt suhtuda pakutavasse on väljakutse kogu inimkonnale!

Kuidas saab eetris uudiseid näidata erinevalt?

Sa võid olla kuiv, tihendatud ja ametlik!

Või nii, nagu nad töötab portaali „Jõhvi ja Kohtla-Järve Noorte Uudised“ meeskond. Oma töid ja tegemisi selgitasid ja näitasid Ilja Telnov ja Deniss Järv.  Nad korraldasid 12 aastat tagasi Noorteportaali SD - mittetulundusliku projekti, mille ülesandeks oli ühendada üheks infoketiks kõik kahe linna noorte üritused.

Kokkuvõtteks, ma osalesin sellel konverentsil kaasõpetajana koos õpilastega ja jäin nähtuga väga rahule. Jagati huvitavat infot, nägime noorte aktiivsust ja  positiivsust sotsiaalmeedia sisustamisel.

Ärge kartke luua oma meediumi sisu, postitage see sotsiaalmeediasse, olge meedias aktiivne!

TPK informaatikaringi juhataja Irina Gritsinenko, 

Eesti keele õppe koordinaator Inge Salekešin

Fotolink opens on new page

Дата последнего изменения 31.05.2024.