Uudised

Varajane keeleõpe: Jõulud Olustvere mõisas 12. detsember Marina Semitševa


Jõulud Olustvere mõisas olid 3. a klassi õpilaste jaoks täis seiklusi ja teadmisi. 12. detsembril võtsid nad osa põnevast haridusprogrammist "Jõulud Olustvere mõisas".

Kohale jõudes tervitasid meie õpilasi kaks lustakat päkapikku, kes olid valmis neid kogu päeva saatma.

Esmalt suundusime leivakoja poole. Seal tutvustati lastele leiva olulisust Eesti elanike toidulaual. Lisaks sai iga õpilane valmistada endale väikese leivakakukese, täiendades seeläbi oma teadmisi ja oskusi.

Edasi läksime mõisa talli, kus oli võimalik lähemalt vaadelda erinevaid koduloomi ja kodulinde. Külastasime veel tallihoones Ilmar Tilga poolt koostatud linnu- ja loomatopiste näitust. Arutasime, millised loomad, linnud ja kalad elavad Eesti metsades ja veekogudes. Meil oli võimalus vaadata ka Voldemar Luha puuhobuste kollektsiooni.

Üks põnevamaid hetki õpilaste jaoks oli kahtlemata saanisõit, mis pakkus elamuste rohkeid hetki ja rõõmu kõigile osalejatele.

Pärast saanisõitu tegime jalutuskäigu läbi mõisapargi ning kuulasime päkapikkude põnevaid lugusid. Päev lõppes piduliku jõululõunaga.

Selline väljaspool koolikeskkonda toimunud õppepäev andis õpilastele võimaluse mitte ainult nautida jõulumeeleolu, vaid ka praktiliselt ja lõbusalt  eesti keelt õppida.

Jõulud Olustvere mõisas olid 3. a klassi õpilaste jaoks täis seiklusi ja teadmisi. 12. detsembril võtsid nad osa põnevast haridusprogrammist "Jõulud Olustvere mõisas".

Kohale jõudes tervitasid meie õpilasi kaks lustakat päkapikku, kes olid valmis neid kogu päeva saatma.

Esmalt suundusime leivakoja poole. Seal tutvustati lastele leiva olulisust Eesti elanike toidulaual. Lisaks sai iga õpilane valmistada endale väikese leivakakukese, täiendades seeläbi oma teadmisi ja oskusi.

Edasi läksime mõisa talli, kus oli võimalik lähemalt vaadelda erinevaid koduloomi ja kodulinde. Külastasime veel tallihoones Ilmar Tilga poolt koostatud linnu- ja loomatopiste näitust. Arutasime, millised loomad, linnud ja kalad elavad Eesti metsades ja veekogudes. Meil oli võimalus vaadata ka Voldemar Luha puuhobuste kollektsiooni.

Üks põnevamaid hetki õpilaste jaoks oli kahtlemata saanisõit, mis pakkus elamuste rohkeid hetki ja rõõmu kõigile osalejatele.

Pärast saanisõitu tegime jalutuskäigu läbi mõisapargi ning kuulasime päkapikkude põnevaid lugusid. Päev lõppes piduliku jõululõunaga.

Selline väljaspool koolikeskkonda toimunud õppepäev andis õpilastele võimaluse mitte ainult nautida jõulumeeleolu, vaid ka praktiliselt ja lõbusalt  eesti keelt õppida.