Varajane keeleõpe: eesti kirjanduse päeva tähistamine 02. veebruar Marina Semitševa

30. jaanuaril tähistatakse eesti kirjanduse päeva. Alates käesolevast aastast on see riiklik tähtpäev ja lipupäev.

2.a klassi õpilased tähistasid seda päeva eesti kirjandust lugedes. Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Soome Tuglase Selts kutsusid üles eesti kirjanduse päeva tähistamiseks korraldada lastekirjanduse ühislugemist. Sel aastal ühislugemiseks oli välja valitud A. Kivirähki raamatu “Sirli, Siim ja saladused” 25. peatükk.

Kõigepealt vene keele tunnis tutvusid lapsed vene keelde tõlgitud tekstiga õpetaja lugemist kuulates. Eesti keele tunnis räägiti Andrus Kivirähkist ja tema raamatutest. Pärast seda püüdsid õpilased antud peatükki eesti keeles ilmekalt lugeda. Tekst oli meie õpilaste jaoks üsna raske, kuid kõik õpilased andsid endast parima! Eesti kirjanduse päeva lõpetuseks kunstiõpetuse tunnis arutlesid lapsed loetu üle ning joonistasid läbi loetud teksti järgi illustratsioone.