„Rohejaht 2023 / 2024“ 25. aprill Ludmilla Teperik

Lõppes projekt „Rohejaht“. Koolide õpilased kogusid alumiiniumist küünlavorme ja vanaelektroonikat. Üle Eesti võttis projektist osa 14461 inimest. Kokku koguti 1 278 194 küünlaümbrist ja üle 3,5 tonni vanaelektroonikat.
Meie koolisisesel võistlusel osalesid 1.b, 2.a, 2.b, 4.a, 4.b, 5.c, 6.a, 6.b, 7.a, 9.a ja 9.b. Loosimisele pääsesid kahjuks ainult need klassid, kellel olid korrektselt täidetud eelnevalt antud kogumislehed. Selleks, et saada “loosikoodi”, tuli sisestada andmebaasi kõikvõimalikke andmeid kogutu kohta. Näiteks nagu küünlaümbriste kaal ja kogus. Smartelektroonika puhul oli   lisaks kaalule vaja välja tuua iga grupi kohta erinev elektroonika kogus (nt mitu telefoni, mitu arvutit, palju juhtmeid, mitu laadijat ja kirjeldada muud nutiprahti). Nende klasside andmeid, kellel polnud kogumislehti vormistatud, polnud võimalik edastada ka loosimisele. Kokku kogus meie kool vanaelektroonikat ligi 250 kg. Loodame, et järgmisel korral on aktiivsemad ka ülejäänud klassid ja loosiõnn või koguni peavõit pole ka meie koolist enam kaugel! Selleks soovin aga jõudu, aktiivsust, tahet ja keskkonnateadlikkuse taseme tõusu kogu meie koolile!
Loosi tahtel osutusid võitjateks meie 1.b ja 6.b klassi õpilased. Võitjad kutsuti  Tallinna Telia hoones toimuvale üritusele, kuna selle ürituse korraldajateks olid Kuusakoski Eesti ja Telia Eesti. Üritus algas Telia maja kõrval parklas, kus toimus Kuusakoski romuauto lömastamise demonstratsioon, Päästeameti (MTÜ Lilleküla Vabatahtlik Pääste) ja Kiirabi ühisharjutus inimese päästmiseks avariilisest autost. Lapsi tervitas ka Politsei.
Õpilaste sõnul oli väga huvitav jälgida kõiki tegevusi ja kuidas päästa inimesi.
Pärast seda suundusid kõik osalejad Telia ruumidesse, kus lapsi ootasid erinevad partnerfirmade koostatud ülesanded. Järgnes paneeldiskussioon taaskasutusest ja tarbimise vähendamisest, millest võtsid osa Lääne-Harju vallavanem Jaanus Saat, Telia tegevjuht Holger Haljand, Kuusakoski juhatuse liige Toomas Kollamaa, Stillabunt tegevjuht Marina Gutel-Reile ja Gameboy Tetris. Kliimaminister Kristen Michal rääkis osalejatele taaskasutuse tähtsusest kliima mõjule.
Pärast seda autasustasid Kuusakoski juhatuse liige Toomas Kollamaa ja kliimaminister Kristen Michal „Rohejahi“ võitjaid. Pärast pidulikku osa toimus Gameboy Tetrise ja Minimal Windi kontsert. Õpilased kuulasid mõnuga, laulsid kaasa ja mõned tantsisid. See oli lahe! Reisile olid kutsutud ka 6.a klassi õpilased.
Koolipoolne projektijuht oli Marge Lumi. Mõned fotod on võetud Sandra Süsi albumist #rohejaht

6.b klassi klassijuhataja Ludmilla Teperik

FOTO