Osalemine Euroopa noortekohvikus 15. mai sergei

10.mail inglise keele õpetajad Olga Mahhova ja Julia Kudrjavtseva, ühiskonnaõpetuse õpetaja Nelli Kuldmaa ning meie kooli 9b klassi õpilased osalesid iga-aastasel Euroopa noortekohviku üritusel, mis traditsiooniliselt toimus Kohtla-Järve Maleva Põhikoolis. Kohtumine oli pühendatud Eesti 15-aastasele liikmelisusele Euroopa Liidus. Osa võttis veel Kohtla-Järve linna neli kooli.

Üritus toimus inglise keeles. Iga kooli meeskond istus oma laua taga ja lahendas erinevaid ülesandeid. Töö edenemiseks olid laudade juures nn “peakokad”, kelle rollis olid vabatahtlikud erinevatest riikidest: Ungari, Gruusia, Itaalia, Armeenia ja Aserbaidžaan. Antud hetkel elavad nad Narvas ning õpetavad lastele inglise keelt noortekeskuses. “Peakokkade” abil said noortekohviku osalejad kergelt õppeülesannetega hakkama.

Arutluse peateemadeks olid Euroopa noorte probleemid ning õppimisvõimalused noortele. Samuti jagasid noored oma mõtteid, millisena nad näevad Euroopa Liitu 10 aasta pärast. Meie “peakokaks” oli armas ja väga suhtlusaldis neiu Ažerbaidžaanist Gültac, kes jutustas meile, kuidas elavad noored tema riigis. Oma töid esitasid noored posterite kujul.

Üritus oli väga kasulik mitmekultuurilise hariduse arendamiseks ning inglise keele praktiseerimiseks.

Tahame tänada meie kolleege suurepärase kohtumise eest “noortekohvikus” ja 9b klassi õpilasi aktiivsuse eest.

Olga Mahhova

Kohtla-Järve Tammiku Põhikooli inglise keele õpetaja