Liikuma kutsuv päev! 03. juuni Zanna Kubinets

Kohtla-Järve linna tugispetsialistide sektsioon korraldas 1. juunil hariduslike erivajadustega õpilastele aktiivse väliürituse – „Liikuma kutsuv päev!“ Üritus toimus Sillamäe merepromenaadil. Igast koolist osales kuni 6 õpilast. Lapsed said palju liikuda, ronisid vaatetorni ja suhtlesid üksteisega. Lisaks täitis iga meeskond ülesandeid: läbiti üle Sõtke jõe viiv Robinsoni sild, püüti kuulda vaikuseminutite jooksul 5 heli, loendati kokku pallid ja määrati ilmakaared.

Kui satute Sillamäe merepromenaadile, proovige täita ka 10 ülesannet:

1. Pildista „Armastajate pingil“.

2. Loe kokku mitu purskkaevu on promenaadil.

3. Läbi rippsild.

4. Kiigu mänguväljakul ja pikuta võrkkiiges.

5. Leia kõik pallid ja loe kokku.

6. Uuri välja promenaadi mööda voolava jõe nimi ja tutvu selle elanikega.

7. Roni vaatetorni (7 m) ja tee kõrgelt foto.

8. Näita spordiväljakul, milleks oled võimeline ja püstita oma isiklik rekord.

9. Päevita vähemalt 15 minutit puidust merevaatega platvorm-terrassil. Sulge silmad ja proovi kuulda vähemalt 5 heli.

10. Määra ilmakaared (põhi, lõuna, ida, lääs).

Lastel olid sellest käigust väga head muljed paljud olid selles paigas esimest korda. Tagasiteel küsiti korduvalt: „Millal me siia jälle tuleme?“

Täname Kohtla-Järve Linnavalitsust toetuse eest ürituse korraldamisel.

HEV kordinaator

Zanna Kubinets

Kui satute Sillamäe merepromenaadile, proovige täita ka 10 ülesannet:

1. Pildista „Armastajate pingil“.

2. Loe kokku mitu purskkaevu on promenaadil.

3. Läbi rippsild.

4. Kiigu mänguväljakul ja pikuta võrkkiiges.

5. Leia kõik pallid ja loe kokku.

6. Uuri välja promenaadi mööda voolava jõe nimi ja tutvu selle elanikega.

7. Roni vaatetorni (7 m) ja tee kõrgelt foto.

8. Näita spordiväljakul, milleks oled võimeline ja püstita oma isiklik rekord.

10. Määra ilmakaared (põhi, lõuna, ida, lääs).

Täname Kohtla-Järve Linnavalitsust toetuse eest ürituse korraldamisel.

HEV kordinaator

Zanna Kubinets