Kultuurisaadiku programm Rakveres 31. oktoober Ludmilla Teperik

Eesti kultuuri paremaks mõistmiseks ja mõtestamiseks ning ühise ajaloo- ja ühiskonnatunnetuse suurendamiseks on Ida-Virumaal ellu kutsutud kultuurisaadiku programm. Programm sai teoks Kultuuriministeeriumi koostöös Eesti Rahvakultuuri Keskuse ja Ida-Viru Haridusklastriga.

18. oktoobril käisid Tammiku PK  8.a ja 8.b.  klasside õpilased koos õpetajatega Rakveres, kus nad tutvusid  huvitava kultuuriprogrammiga. Esialgu käisid õpilased Rakvere linnuses söömas. Nende sõnul maitses toit neile väga. Pärast seda toimus „Keskaegne seiklus“. Programm kestis poolteist tundi. Giidi juhendamisel sattusid lapsed 16. sajandisse ja nägid koge karmi orduelu läbi rüütli silmade. Toimus põnev ringkäik, mis viib  Rakvere linnuse kõige olulisematesse ruumidesse. Laste teekond algas suurtükitornist ehk  rondeelist ja kulges läbi eeshoovi, kabeli ja teaduste kambri. Giid jutustas lastele kõige põnevamaid legende Liivi ordu ja linnuse elu-olu ning ajaloo kohta. Õpilastele tutvustati keskaja inimese kolme põhilist hirmu: piinamine, surm ja põrgu.
 Kõik õpilased, kes tahtis kätt proovida ka vibulaskmises, said seda teha. Pärast programmi läksid õpilased Rakvere teatrisse. Seal nad vaatasid etendust: „See kõik on tema“. Etendus meeldis lastele, kuid nad tunnistasid, et tuli pingutada kuuldu mõistmiseks, kuna etendus oli eestikeelne. Abiks oli tegevus laval. Vaatamata pikale päevale ( reisile läksid õpilased peale koolitunde) oli nende jaoks kõik tore, põnev ja asjalik. Emotsioone oli palju, sest samal ajal oli teatris  president Alar Karis ja mõnedel  poistel õnnestus pildistada end koos presidendiga. Järgmisel päeval eesti keele tunnis vastasid lapsed hea meelega õpetaja küsimustele ja  olid tänasid teda selle reisi eest.
Suured tänud õpetajatele L. Blochinale ja G.Jermolovale, kes olid nõus õpilasi saatma ning bussijuht Kaurile laste turvalisuse eest.

Ludmila Teperik,   reisi korraldaja

FOTO