Uudised

Kooli keelelaager TPK-s 25. juuni sergei


Meie koolis Kohtla-Järve Linnavalitsuse rahastatud projekti raames korraldati 5-päevane keelelaager 12. juunist kuni 16. juunini 2019.a, kus õpiti eesti keelt läbi kultuuri ja erinevate huvitegevuste. Laagrist võttis osa 20 õpilast. Kõik need olid hilise keelekümblusklassides õppivad lapsed (6.ab klassi õpilased ja tulevased keelekümblejad 5.b klassist). Laagrikava oli tihe, sisukas ja põnev. Iga päev olid huvitavad ja uusi teadmisi, kogemusi ja keelepraktikat andvad väljasõidud. 

Esimesel laagripäeval õpilastel oli võimalus tutvuda talutöödega ja aidata Tagavälja perenaisel mõnedes talutöödes ning sööta loomi. Teisel laagripäeval osalesid lapsed põnevas õppeprogrammis “Seiklus mõisas” Kukruse polaarmõisas, siis töötoas kõik said võimaluse teha vilditud südamekesed. Kolmanda laagripäeva hommikul õpilastel oli tore võimalus kuulata loengut, mis oli pühendatud tantsu- ja laulupeo aastale 150.aastat laulupidu ja koosnes Põlevkivimuuseumi fotofondi fotodel ning kajastas Kohtla-Järve pidusid (Lektor on Helgi Kopliorg). Samal päeval külastasid lapsed Iisaku Looduskeskust, kus osalesid õppeprogrammis “Tiigi eluring”, külastasid Iisaku kihelkonnamuuseumi ja Iisaku vaatetorni. Neljandal laagripäeval Kohtla-Nõmme Kaevandusmuuseumis oli võimalus kõigil osalejatel tõelisest kaevurielust maigu suhu saada, sest maa all nad nägid, kuulsid, maitsesid ja tundsid seda, mida kaevurid tegid igapäevaselt maa all. Eesti Kaevandusmuuseumi territooriumil said samuti õpilased ronida kopa sisse ja uudistada teisi kaevandusmasinaid. Viimasel laagripäeval õppisid laagris osalejad kuulama instruktsiooni eesti keeles ja selle järgi korve punuma Avinurme puiduaidas. 

 Laagri jooksul said õpilased samuti laulda karaoket eesti keeles, mängida erinevaid liikumismänge kooliõues ning vestelda erinevate inimestega eesti keeles (nt. meie eesti keele õpetajate, giidide ja õppeprogrammide juhendajatega, bussijuhi ja lektoriga). Lisaks sellele täitsid meie õpilased iga laagri päeva lõpus laagripäevikut. Projekti lõpus anti välja ka esikohad temaatiliste sõnakaartide suurepärase tundmise eest ning tunnistused.  Laagri tegevuskava oli edukalt täidetud ja  läbitud osalejate poolt täies mahus algusest lõpuni. Väga tore, et vastavalt saadud tagasisidele on soov õpilastel laagrisse tagasi tulla ka järgmisel aastal.

Tänusõnad Kohtla-Järve linnavalitsuse eraldatud raha eest ja eesti keele õpetajatele, kes töötasid keelelaagris!

 Nelli Kuldmaa, Ludmilla Teperik, Ljudmila Kiir, Oksana Petrova  ja Silva Gerassimov, 

SUUR AITÄH TEILE! 
 

Tammiku Põhikooli keelekümbluse koordinaator

Oksana Petrova

 

Meie koolis Kohtla-Järve Linnavalitsuse rahastatud projekti raames korraldati 5-päevane keelelaager 12. juunist kuni 16. juunini 2019.a, kus õpiti eesti keelt läbi kultuuri ja erinevate huvitegevuste. Laagrist võttis osa 20 õpilast. Kõik need olid hilise keelekümblusklassides õppivad lapsed (6.ab klassi õpilased ja tulevased keelekümblejad 5.b klassist). Laagrikava oli tihe, sisukas ja põnev. Iga päev olid huvitavad ja uusi teadmisi, kogemusi ja keelepraktikat andvad väljasõidud. 

Esimesel laagripäeval õpilastel oli võimalus tutvuda talutöödega ja aidata Tagavälja perenaisel mõnedes talutöödes ning sööta loomi. Teisel laagripäeval osalesid lapsed põnevas õppeprogrammis “Seiklus mõisas” Kukruse polaarmõisas, siis töötoas kõik said võimaluse teha vilditud südamekesed. Kolmanda laagripäeva hommikul õpilastel oli tore võimalus kuulata loengut, mis oli pühendatud tantsu- ja laulupeo aastale 150.aastat laulupidu ja koosnes Põlevkivimuuseumi fotofondi fotodel ning kajastas Kohtla-Järve pidusid (Lektor on Helgi Kopliorg). Samal päeval külastasid lapsed Iisaku Looduskeskust, kus osalesid õppeprogrammis “Tiigi eluring”, külastasid Iisaku kihelkonnamuuseumi ja Iisaku vaatetorni. Neljandal laagripäeval Kohtla-Nõmme Kaevandusmuuseumis oli võimalus kõigil osalejatel tõelisest kaevurielust maigu suhu saada, sest maa all nad nägid, kuulsid, maitsesid ja tundsid seda, mida kaevurid tegid igapäevaselt maa all. Eesti Kaevandusmuuseumi territooriumil said samuti õpilased ronida kopa sisse ja uudistada teisi kaevandusmasinaid. Viimasel laagripäeval õppisid laagris osalejad kuulama instruktsiooni eesti keeles ja selle järgi korve punuma Avinurme puiduaidas. 

 Laagri jooksul said õpilased samuti laulda karaoket eesti keeles, mängida erinevaid liikumismänge kooliõues ning vestelda erinevate inimestega eesti keeles (nt. meie eesti keele õpetajate, giidide ja õppeprogrammide juhendajatega, bussijuhi ja lektoriga). Lisaks sellele täitsid meie õpilased iga laagri päeva lõpus laagripäevikut. Projekti lõpus anti välja ka esikohad temaatiliste sõnakaartide suurepärase tundmise eest ning tunnistused.  Laagri tegevuskava oli edukalt täidetud ja  läbitud osalejate poolt täies mahus algusest lõpuni. Väga tore, et vastavalt saadud tagasisidele on soov õpilastel laagrisse tagasi tulla ka järgmisel aastal.

Tänusõnad Kohtla-Järve linnavalitsuse eraldatud raha eest ja eesti keele õpetajatele, kes töötasid keelelaagris!

 Nelli Kuldmaa, Ludmilla Teperik, Ljudmila Kiir, Oksana Petrova  ja Silva Gerassimov, 

SUUR AITÄH TEILE! 
 

Tammiku Põhikooli keelekümbluse koordinaator

Oksana Petrova