Esseekonkurss "Sini-must-valge minu elus" 07. mai Ludmilla Teperik

Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liit kutsusid Ida-Virumaa põhikoolide õpilasi osalema võistukirjutamisel “Sini-must-valge minu elus”. Esseekonkursil osalesid 4.-9. klasside õpilased.

Esseekonkursi arvestus toimus kahes vanusegrupis - II kooliaste (180-240 sõna) ja III kooliaste (260-300 sõna). Eraldi arvestust peeti eestikeelses koolis, muu õppekeelega koolis ning keelekümblusklassides õppivate õpilaste seas.

Esseekonkursi läbiviimist toetas Haridus- ja Teadusministeerium. Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liit on ministeeriumi strateegiline partner aastatel 2022-2024.

Kokku esitati konkursile 31 esseed kümnest Ida-Virumaa koolist. Kõik esitatud tööd olid huvitavad, asjalikud ja innustavad, kuid tänuüritusele kutsuti kõige paremad. Meie koolist esitas oma töö 4 õpilast, kellest üks oli kutsutud tänuüritusele ja see oli Linna Leppo (8.a kl), keda juhendas Ludmilla Teperik.
Veel esitasid oma tööd Anastassia Romanova (9.a kl, juhendaja Ludmilla Teperik,  Oleksii Shcerbak (9.a kl) ja Polina Tšernuševitš (9.c kl, juhendaja Mare Lihtsa. Kõik need kolm õpilast ja juhendaja Mare Lihtsa said tänukirja ja meene.

Tänuüritus ja autasustamine toimus Tallinnas. Päev algas Eesti Lastekirjanduse Keskuses, kus jaguneti kahte rühma: 4.-6. kl toimus LAK tund "Sõnatud raamatud" (60 minutit) ja 7.-9. kl tund "Mis on see luuletaja luule?" (75 minutit). Liina Leppo  esines omaloominguga, tema luuletused võeti väga hästi vastu.
 Pärast Lastekirjanduse Keskuse külastamist läksime Tallinna Teletorni, kus noored osalesid  loovusprogrammis “Nutifoto”. Selle programmi eesmärk on arendada õpilaste digipädevust. Programmi läbides oskab õpilane nutiseadmeid vastutustundlikult kasutada. Programmi raames räägiti, mis on digihügieen, ekraaniaeg, turvaline selfie, telefonipettused, scamid. Õpetati, kuidas õpilane saab aidata oma vanematel ja vanavanematel end kaitsta kelmide eest, kes kasutavad oma eesmärkide saavutamiseks erinevaid digikanaleid, kuidas nutitelefoni abil ilusaid fotosid teha. Räägiti, mis on lifehackid. Programmi käigus noored pildistasid teletorni 21. korruselt avanevaid vaateid ja tegid postitusi sotsiaalmeedia kontodele.
Siis toimus esseekonkursi osalejate tänamine. Üritus lõppes õhtusöögiga teletorni restoranis.
Liina jaoks oli ürituse korraldus meeldejääv, pakkus palju emotsioone ja põnevust.

Ludmilla Teperik, eesti keele õpetaja ja essee kirjutamise koolipoolne kordinaator

FOTO

FOTO