Eesti lipu päev 29. mai Tatjana Latt

"Tähistame üheskoos 4.juunil Eesti lipu päeva! Tõstame lipud ja kaunistame kojad kolme koduvärviga! Pöörame rohkem tähelepanu Eesti riigilipule, ühistele väärtustele ja ühtehoidmisele. Kutsume kõiki osalema ka pidulikul lipupäeval Ahtme väljakul kell 10.

Eesti lipu päeva tähistatakse Eesti Üliõpilaste Seltsi sinimustvalge lipu õnnistamise aastapäeval. Esimene sinimustvalge lipp valmis 1884. aasta kevadel, 4. juunil õnnistati ja pühitseti see Otepää kirikus. Tänavu möödub 139 aastat sinimustvalge lipu pühitsemisest. Riikliku tähtpäevana tähistatakse Eesti lipu päeva alates 2004.aastast.

Näidakem üles oma austust ja armastust Eesti lipu, riigi ja ühiste väärtuste vastu lipu heiskamisega ametiasutustele, kortermajadele ja eramutele ka kõikidel teistel riigipühadel ja tähtpäevadel!