4. juuni on Eesti lipu päev 04. juuni Valentina Kutuzova

4. juunil on Eesti lipu päev. See on Eesti Vabariigi riiklik tähtpäev, millega märgitakse Eesti lipu emalipu õnnistamist Otepääl 1884. aastal Eesti Üliõpilaste Seltsi lipuna.

Eesti lipp heisatakse hiljemalt kell kaheksa hommikul ja langetatakse päikeseloojangul, aga mitte hiljem kui kell 22.00. Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Eesti lipu võivad heisata kõik teisedki.

Täna vara hommikul  linnavalitsuse esiväljakul Kohtla-Järvel sündis tähtis traditsioon- EESTI LIPU PÄEVA TÄHISTAMINE.

Meie kooli esindajad osalesid selles ürituses, kaasas oli ka Tammiku Põhikooli lipp.

Elagu Eesti!

Elagu Eesti!