Ellen Niidu loomingule pühendatud üritus 24. aprill Marina Semitševa

17.  aprillil osalesid meie kooli 5.b klassi õpilased Adelia Duškina, Taissia Sarri ja Aleksander Žilin üritusel, mis toimus Kohtla-Järve Kesklinna Põhikoolis ning oli pühendatud eesti kirjaniku  Ellen Niidu loomingule.

Ellen Niidul  on  oluline koht eesti lastekirjanduses. Tema teoste kaudu saavad noored lugejad avastada nii humoorikaid kui ka sügavamaid teemasid.

Ürituseks valmistudes lugesid õpilased Ellen Niidu raamatut "Pille-Riini lood". Osalejatel tuli täita erinevaid ülesandeid, mis kõik olid seotud Ellen Niidu loomega. Küsimused  loetud raamatu kohta, tekstilõikude sobitamine,  õige vastuse valimine kuulamisülesandes – need olid vaid mõned ülesanded, kus tuli näidata oma eesti keele oskust, tähelepanu ja loovust. Õpilased pidid  illustreerima  raamatu tekstilõike, voltima ja lennutama paberlennukeid,   välja mõtlema lugusid, mis võiksid juhtuda Pille-Riiniga 20 aasta pärast.

Meie õpilased said kõikide ülesannetega hästi hakkama ning üritus meeldis neile väga. Korraldajate poolt koostatud ülesanded näitasid, et lugemine ja loovus käivad käsikäes, et Ellen Niidu looming pakub rikkalikku pinnast mõtlemiseks ja inspiratsiooniks.

Eesti keele õpetajad Silva Gerassimov ja Marina Semitševa

Eesti keele õpetajad Silva Gerassimov ja Marina Semitševa