Maakondlik etluskonkurss "Oh, kooliaeg!" Sillamäel 08. мая sergei

Sillamäe Eesti Põhikoolis toimus etluskonkurss ”Oh, kooliaeg!”. Sellel üritusel osalesid meie maakonna koolide 1.-9. klassi õpilased. Õpilased esitasid peast kaks eesti keelset kooliteemalist teksti (proosapala/luuletus), aga algklasside õpilased ainult ühe teksti (kas proosapala või luuletuse). Kava tuli esitada peast.

Ürituse pidulikul avamisel esines tervitussõnadega 7. klassi õpilane Marjana Tjuljukov. Ta korraldas oma põhikooli loovtöö ja eesti keele aasta raames maakondliku etluskonkursi "Oh, kooliaeg!" ning esitas selle läbiviimiseks IVOLisse projekti. Tänu tema vahvale algatusele on toimunudki see üritus. Peale tervitussõnu algas võistulugemine, siis oli teepaus ja kooliga tutvumine, seejärel toimus autasustamine. Iga esineja sai meenutuseks sellest päevast tänukirja ja meene ning suurema kindlustunde edaspidiseks publiku ees esineda.

Meie kooli esindasid vanuserühmas 1.-3. klass 1.A klassi õpilased Kirill Äri ja Vadim Bõkovski. Nad mõlemad esitasid ühe kooliteemalise luuletuse. Vadim esines luuletusega "Esimene raamat" (autor Valjantsin Luksha) ja Kirill  luuletusega "Kooliminek" (autor Ernst Enno). Väikeste etlejate juhendaja on eesti keele õpetaja Oksana Petrova.

See oli meie kooli nooremate õpilaste esimene kogemus maakondlikul konkursil ja nad said suurepäraselt hakkama.

Õnnitlused hea esinemise eest ja edu edaspidi!

Oksana Petrova

eesti keele õpetaja

Õnnitlused hea esinemise eest ja edu edaspidi!

Oksana Petrova

eesti keele õpetaja