Keelekümblus: Esseekonkurss "Ida –Virumaa – minu koht, minu inimesed” läks edukalt. 14. июня Ljudmilla Teperik

Eesti Keelepööre ja Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liit kutsusid Ida-Virumaa põhikoolide õpilasi osalema võistukirjutamisel “Ida-Virumaa – minu koht, minu inimesed!”. Esseekonkursil osalesid 4.-9. klasside õpilased. Esseekonkursile laekus töid enam kui  kaheksakümnelt õpilaselt, keda juhendas 11 õpetajat, kes töötavad üheteistkümnes Ida-Virumaa koolis. Esseekonkursi arvestus toimus kahes vanusegrupis - II kooliaste (180-240 sõna) ja III kooliaste (260-300 sõna). Eraldi arvestust peeti eestikeelses koolis, muu õppekeelega koolis ning keelekümblusklassides õppivate õpilaste seas.
Esseekonkursi eesmärk oli võimaldada õpilastel arutleda Ida-Virumaal elamise ja õppimise üle, väljendada oma emotsioone ja muljeid, kirjeldada oma kodukohta ja/või Ida-Virumaal elavaid ja tegutsevaid inimesi.
 7.- 9. klasside vanuserühmas saavutas 2. koha Timofei Gorbunov (7.c). Tema tööd saab lugeda siin.
Timofei oli kutsutud koos minuga ausastutamisele. Enne kui ta sai tänukirja ja kommikarbi, ta luges oma tööst ette lõigud, mis tema jaoks olid tähtsad. Autasustamine toimus Toila Gümnaasiumi õues, kus seisis suur telk ja seal sees ootasid võitjaid tänusõnad žürii poolt, tänukirjad ja kingitused, erinevad supisted, erinevad mahlad ning  suur ja maitsev tort. Autasustamine algas väikese kontserdiga. Pärast söömist ja joomist õpilased said osa Toila-Oru lossipargi audiorännakust.  See oli põnev päev!
Enda poolt kiidan Timofei Gorbunovi aktiivsuse ja huvitavate mõtete eest ning tänan selle ilusa päeva korraldajaid Arno Kaseniitu (juhatuse liige MTÜ Eesti Keelepööre) ja žürii liikmeid!  Soovin neile jõudu ja edaspidiseks!

Ludmilla Teperik, eesti keele õpetaja ja essee kirjutamise koolipoolne kordinaator

Foto

Foto