Robootika

Tänu HITSA ProgeTiiger programmi taotlusvoorule meie kool sai endale 5 Lego Mindstorms EV3 robootika komplekti kasutamiseks füüsika õppetundides. Veel hakkas toimima robootika ring 8.- 9.klassi õpilastele, mida viib läbi meie füüsika õpetaja Valeri Davõdenko.

Mis on Lego Mindstorms?
Lego Mindstorms on tooteseeria, millest saab ehitada erinevaid eesmärke täitvaid roboteid. Kõige rohkem kasutatakse seeriat Lego Mindstorms õppevahendina, et koolitada õpilasi ja tudengeid. Robootika kasutamine koolis võimaldab õpilastel läheneda loominguliselt ülesannete lahendamisele, õpetab tehnilise joonestamise oskusi  ja   jooniste lugemist, motiveerib õpilasi õppima selliseid õppeaineid nagu füüsika, matemaatika, jne.

Meie kool kasutab robootika komplekte füüsika õppetundides hüpoteeside tõestamiseks läbi katsete, katsete läbiviimiseks, saadud andmete igakülgseks analüüsiks, kaasa arvatud prognoositavate andmete analüüsiks, mehaanika konseptsioonide õppimiseks, optika, termodünaamika, magnetvälja nähtuste, raadiolainete levimisprintsiipide õppimiseks.

Füüsika ainekava

Mis on Lego Mindstorms?